dojmy z uberu, psané ve vlaku

Posledních pár dní bylo dost nabitých.Cestoval jsem po Brně víc než obvykle a na místa, kam většinou nejezdím a neznám to tam.

A tak mě napadlo, proč nevyzkoušet novou taxi službu Uber?

Důvodů bylo několik, všude se o nich mluví, někdo na ně nadává, někdo na ně nedá dopustit. Apple je má integrované v siri a mapách a mě i tak nějak zajímalo, jak to bude vůbec celé probíhat, když si je objedná nevidomý.

Objednání je fakt easy. Když si jejich appku nainstalujete, navážete na ni svou platební kartu, mobilní číslo a nastavíte si adresu domů a do práce, lze to celé udělat na pár kliknutí.

Buď otevřete uber, kliknete, že chcete odvézt do práce a je to. Vyberete řidiče, potvrdíte rezervaci a jedete.

A nebo, pokud máte iphone stačí aktivovat Siri, říct jí Get me to work with uber, na dotaz, zda chcete rezervovat řeknete yes a je to taky.

Domluvu s řidičem pak nevidomý člověk řeší taky rovnou z aplikace, jakmile je objednávka odeslána, kliknu na volat řidiči a řeknu mu, že jsem nevidomý a kde přesně stojím. Ani jednou se mi nestalo, že by mě nenašel.

Placení řeší aplikace automaticky, včera například od nádraží do práce semjel za 55 korun.

Vždycky po jízdě pak dělámto, že řidiče ohodnotím a poděkuji za vstřícný přístup.

Když jsem jel s uberem, byli ti řidiči vždycky milí a pohodoví. Když jsem jednou vlezl do brněnského taxi, ten chlápek se tvářil jako že, no tak jo odvezu vás, co mi sem ale leze slepec.

Uvidím jak jezdí Uber v Praze a v září je zkusív Bangkoku.,

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Pavel Ondra. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „dojmy z uberu, psané ve vlaku

  1. Ahoj Dik za pekny clanok. Pri najblizsejprilezitosti uber urcite odskusam. V brne to bude s uberom po posledne informacii,ze ho zakazali uz problem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *