Bučovice blind football cup 2014, osobní dojmy

Stejně jako loni, pořádal tým Avoy MU Brno i letos v Bučovicích u Brna mezinárodní turnaj ve futsalu pro nevidomé. Již druhý ročník této akce probíhal v sobotu 31. května a v neděli 1. června.A jakéže mám z turnaje dojmy?

Bylo to velké, bylo to nabité, bylo to tuze akční.
Oba dny se prakticky od rána do večera hrálo a bylo na co se dívat.
V sobotu hrálo Brno tři zápasy, s řeky, němci z Hamburku a na závěr s brazilci.

Řecko nás porazilo 4.0, ač už starší pánové, běhali skutečně dobře a náš brankář měl tak dosti co dělat.

Zato s Hamburkem jsme měli štěstí, výhra 2:0 je docela krásný výsledek, jeden gól přímo ze hry, druhý gól při střílení penalty.

A pak přišel večer a nastoupila proti nám Brazílie. No, dopadlo to 7:0 ve prospěch jihoamerických hostů a myslím že více asi ani není třeba dodávat, proti výhercům letní paralympiády 2012 jsme asi nic moc jiného čekat nemohli. Ostatně, Brazílie vyhrála celý turnaj loni i letos a to zcela zaslouženě.

V sobotu večer po zápasech bylo ještě neformální posezení, povídali jsme si s hráči z Hamburku, leč já osobně jsem si ovšem nejlíp popovídal s jednou kamarádkou od naší milé asistentky a fotografky Sísy, která se dojela s přítelem podívat na turnaj.

Z neděle mi asi v hlavě nejvíc utkvěl náš zápas s německým Chemnitzem, který jsme prohráli 0:1 a to ještě tak nešťastně, že ten německý gól padl při penaltovém střílení za faul. Kdyby toho nebylo, ještě to mohlo možná dopadnout jinak, nicméně i o sportovním štěstí či smůle ten fotbal je.

A nakonec bych ještě zmínil nedělní finále mezi Řeckem a Brazílií. Ač se řecko bránilo sebe statečněji, nestačilo to a Brazílie vyhrála 4.0.

Podle mě se turnaj vydařil, nikdo nebyl nijak hodně vážně zraněn a oproti loňsku bylo nádherné počasí, svítilo sluníčko a i to byl nejspíš důvod, proč bylo na turnaji tolik diváků.

Největší můj obdiv ale mají dva pánové, kteří všechny zápasy po oba dny živě komentovali pro nevidomé. Kdo chtěl, mohl si půjčit sluchátka a komentář poslouchat.
Já se přiznám, že jsem této možnosti nevyužil, ale chvíli jsem komentování poslouchal, jak jsem stál poblíž komentátorů na střídačce a bylo to opravdu zajímavé, přiznám se, že jsem něco takového slyšel poprvé, se sportem komentovaným pro nevidomé jsem se do tohohle víkendu ještě nesetkal.

Na závěr Dík všem organizátorům ze střediska Teiresias za to, jak vše přichystali a naplánovali, ani si nedovedu představit, co organizace něčeho takového velkého obnáší, máte můj respekt.

A jako bonus tu máme ještě pro zájemce reportáž o turnaji ze včerejších zpráv na ČT24.

Příspěvek byl publikován v rubrice futsal a jeho autorem je Pavel Ondra. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *