Dva meče, první část čtvrté série hry o trůny.

A je to. Právě jsem dokoukal na HBO go první díl čtvrté série Hry o trůny. Jmenuje se to dva meče a v tomhle krátkém textíku bych se rád podělil o své dojmy.

Usuzovat na kvalitu celého seriálu podle prvního dílu je samozřejmě kravina.
Nicméně, první díl se mi líbil a to hodně, doufám, že si zbytek seriálu udrží nastavenou kvalitu. I když osobně bych tipoval, že ano, neboť Bouře mečů, kniha, z jejíž druhé poloviny by měla série vycházet byla jedna z nejlepších částí, velice bohaté na zvraty a intriky a to vše ostatní, co na téhle sérii mám tak rád.

První díl opět potvrzuje i další rys série, mnohými kritizovaný důraz na sex a erotiku, neuplyne ani deset minut a už jsme zase v nevěstinci.
Jinak se toho akčního moc neděje, spíš se jen ujasňuje, co by se mohlo dít dále v seriálu. Bojová scéna je tu jen jedna, až na konci, zato různých rozmluv a dialogů je tu tůze a tůze moc.

Nejvíce mi z tohoto dílu asi v hlavě utkví Sansa Stark, která vypadá ještě víc zdeptaná a na dně, no bodejť, když ji na konci třetí série vyvraždili rodinu.
Zajímavě vypadá taky Oberin Martel, který přijel na královskou svatbu a nezdá se, že by měl zrovna nejčistší úmysly.

Jinak z postav nepřekvapil Joffrey, chlapeček, který dostal moc a je jí posedlý, to je jeho standard v celé sérii. Poněkud mi taky trochu zapadla Daeneris, ale myslím, že její čas teprve příjde později.
No a Hláškující Tyrion, ten je prostě klasika, ani moc nemusím zdůrazňovat, proč je trpajzlík má nejoblíbenější postava už od první série.

Vrcholem všeho byl ale závěrečný souboj a to hlavně kvůli úžasné slovní přestřelce, která mu předcházela. Mám tak trochu rád napolo kladné napolo záporné postavy u kterých nikdy nevíte, co z nich vypadne a Ohař se v roli takové postavy dokonale vyznamenal, nebudu spoilerovat, konec konců si to na HBO go můžete pustit zdarma.

No a Aria stark, která se nám začíná z malé rošťačky měnit v docela děsivou postavu to pěkně uzavřela.

Tolik mé dojmy z první části, další článek čekejte až na konci celé série, popisovat díl po dílu, na to já prostě nejsem.

Příspěvek byl publikován v rubrice filmy a jeho autorem je Pavel Ondra. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Dva meče, první část čtvrté série hry o trůny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *