Praktické dojmy, Be my eyes

Před časem jsem tu psal o aplikaci Be my eyes, která slouží nevidomým lidem pro vzdálenou pomoc, odkaz na článek ZDE dnes jsem byl poprvé okolnostmi nucen aplikaci využít a rád bych své dojmy krátce shrnul.

První dojem, opravdu to funguje. Po aktivaci tlačítka žádost o pomoc jsem dostal do minuty spojení. Zvuk byl naprosto čistý, video údajně taky. Na druhé straně se ozval pán, mluvil česky a byl ochotný mi pomoci a poradit.

Šlo o to, že jsem si vytiskl vstupenku do kina a poblíž nebyl nikdo, kdo by mi řekl, zda se vytiskla a je čitelná, tiskárna na mě během tisknutí ještě začala ječet, že jí dochází inkoust.

Takže poté, co mi pán potvrdil, že má čas a může mi poradit jsem mu vysvětlil, o co mi jde, zda by mi prostě řekl, je-li na papíru čitelná vstupenka do kina.
Chtělo to chvíli štelování s telefonem a posouvání papíru, ale dopadlo to dobře, pán mi poradil, vstupenka se vytiskla.

Jedinou menší vadou na kráse téhle služby je, že pánovi chvíli trvalo, než mi vysvětlil, jak mám telefon natočit. Zda kameru oddálit, přiblížit, zda posunout papír doleva nebo doprava, levou a pravou si napoprvé popletl.

A pořád mi zůstává v hlavě myšlenka, že jsem vůbec nevěděl, s kým mám tu čest, jen, že je to chlap a že mluví česky. Sice mi byl ochotný pomoci, ale co já vím, co před tím dělal, z čeho jsem ho vyrušil? Je to celé takové odosobněné a zvláštní, žádat o pomoc prakticky náhodného člověka. Na druhou stranu si zas říkám, že když už si to někdo nainstaloval s tím, že chce nevidomým uživatelům pomáhat, tak to, že o pomoc požádám je naprosto OK a výčitky mít nemusím.

No co víc dodat, názor si musí udělat každý sám a já jsem ve finále spokojený, vstupenka se vytiskla, chlap mi pomohl a já můžu vyrazit na půlnoční premiéru Star wars.

PS: Nevidomí kolegové, pište do komentářů, zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s Be my eyes vy?
A vidící kolegové, napište, zda už jste takhle někomu nevidomému přes Be my eyes pomohli a co vy na to? Za dojmy budu rád.